Posłowie niszczą zakwaterowanie w hotelu podczas wizyty w Parly

Chinoz mówi, że posiłki kosztują więcej niż miesięczne pensje. CZŁONKOWIE Parlamentu (MP) wezwali do funduszy na przekierowanie wykorzystywanych na ich zakwaterowanie, twierdząc, że kraj powinien otrzymać list od regionalnych odpowiedników w sprawie utrzymania prawodawców. Kwestia ta pojawiła się podczas posiedzenia parlamentarnego w zeszłym tygodniu, na którym posłowie powiedzieli, że niektórzy ustawodawcy są wyrzucani z hoteli z powodu braku płatności.

Co wiemy w tej sprawie?

Niezależny ustawodawca Norton Themba Mliswa powiedział, że fundusze powinny być skierowane na budowę stałych rezydencji dla parlamentarzystów. Hon. Marszałek przewodniczy temu Komitetowi, chcielibyśmy poznać stan naszego dobrobytu – powiedział Mliswa, którego słowa cytował m.in. portal https://www.prawicowi.pl/.

Ostatnim razem rozmawialiśmy o tych sprawach z ministrem finansów, byłem tam i przynieśliśmy sprawy, że posłowie woleliby mieć pieniądze na spłatę kredytów hipotecznych, a ci, którzy chcą nocować w hotelach, muszą nocować w hotelach.

Ta decyzja została  przedstawiona i nigdy jej nikt nie egzekwował. Nie wiem, kim jest minister finansów, po prostu nie jesteśmy dobrze reprezentowani, taka jest prawda. Mliswa w maju zaszokował wszystkich, gdy twierdził, że posłom płaci się około 180 USD za ich utrzymanie, co, jak powiedział, jest niewielkie. Rząd pokrywa wydatki ustawodawców, w tym zakwaterowanie, podczas sesji posiedzeń parlamentu. Poseł Buhera South, Joseph Chinotimba, powtórzył podobne odczucia, mówiąc, że pieniądze wydawane na opłacenie hoteli to więcej niż ich miesięczne pensje.

W kwestii dobrobytu ich parlamentarzystów, chcielibyśmy, aby nasi posłowie budowali domy, a to zaoszczędzi nam pieniędzy, dostaną pieniądze na ich utrzymanie. Inną opcją jest danie im pieniędzy, aby pokryli własne wydatki. Hotele są bardzo drogie; Członkowie spożywają posiłki, które przekraczają ich pensje. To bolesne, że przez cztery dni, które członkowie mieszkają w hotelu, wydatki nie są nawet równe ich wypłatom.